הכל על MeGo

השאלות שלכם

מחזור הלימודים הבא (ד') יפתח בעזרת ה' בתאריך ב' מר-חשוון, 03.11.2024. הרישום למחזור זה יתאפשר עד לתאריך כ"ו תמוז תשפ"ד, 01.08.2024

ההכשרה תתקיים במכללות טכנולוגיות בפריסה ארצית. במחזור הלימודים הבא יפתחו כיתות בירושלים, בני ברק, חיפה, בית שמש ואשדוד. במחזורים הבאים יפתחו מרכזים בערים נוספות.

המבחנים עבור תכנית מיגו נעשים במרכזי ההכוון במועדים מיוחדים. אם ביצעת מבחני מיון דומים לתכנית אחרת (לדוגמה, מבחן תיל) תצטרך להיבחן בחלק מן המבחנים שוב או לחלופין תבצע מבחנים אחרים שייחודיים לתכנית מיגו. לאחר הרשמתך למבחנים, צוות המיון יבחן את המצב המיוחד ויודיע לך באופן אישי על סוג המבחן שתעבור.

לא. התכנית מיועדת לגברים בוגרי החינוך החרדי, ללא דרישה לכל ידע מוקדם. התכנית מתחילה בלימודי מכינה, משלב בסיס האנגלית, המתמטיקה והידע הטכנולוגי. גם מבחני המיון אינם בודקים ידע מקדים, כי אם יכולות חשיבה ומאפיינים אישיותיים של המועמדים.

לפי מידת הידע המוקדם ובכפוף למבחן/תעודה המעידים על כך, צוות התכנית יקבל החלטה על הצורך בהשתתפות בקורסים באנגלית ובמתמטיקה או לחילופין, על השתתפות בתוכנית "מתקדמים" מותאמת אישית לבעלי ידע קודם.

בתכנית מיגו הלימודים דורשים נוכחות של התלמידים בכל יום (א'-ה') בין השעות 9:00-17:00. בגלל ההיקף הרחב של התכנית והלימודים האינטנסיביים, לא מתאפשרים לימודי ערב.

התכנית דורשת נוכחות פיזית מלאה בשעות הלימודים במכללות הטכנולוגיות.

הלימודים ניתנים במימון מלא, ללא עלות למשתתפים.

כן! בתכנית אנו מעניקים מלגת קיום לכל משתתף. המלגה מיועדת לסיוע כלכלי לקיום המשתתפים בזמן ההכשרה, זאת בנוסף לסיוע הכלכלי במימון הלימודים. אנו מאמינים בסיכויים הגבוהים שהתכנית מעניקה לפרנסה מכובדת למשתתפים בעתיד הקרוב, כבר בחודשים שלאחר התכנית. ועם זאת, אנו מודעים למחוייבות של המשתתפים ללימודים לאורך כל היום ולכן מבקשים לסייע להם בקיום בזמן ההכשרה.

גובה המלגה לתלמידי מחזור ב' – 2,000 ש"ח בחודש למשתתפים נשואים, 800 ש"ח בחודש למשתתפים רווקים. המלגה מותנית בהשתתפות מלאה בשיעורים וניתנת כמענק לכל אורך ההכשרה, ללא תנאים נוספים.

תעודת טכנאי של מה"ט ותעודת בוגר תכנית מיגו.

אנחנו דואגים להכין את הבוגר בצורה הטובה ביותר לשוק העבודה. בתכנית ההשמה שותפים רכזי השמה וקשרי מעסיקים של קרן ק.מ.ח, מרכזי ההכוון וחברות ההייטק. אנו מעניקים ידע מבוקש במהלך ההכשרה, כלים איכותיים, היכרות עם שוק העבודה וסדנאות יישומיות לעולם העבודה. לקראת סיום ההכשרה התלמידים מיישמים פרוייקט משמעותי בשותפות עם חברה טכנולוגית, מעמיקים היכרות עם חברות הייטק ומשתתפים בסיורים וירידי תעסוקה. עם הכוונה של צוות התכנית ומחוייבות גבוהה שלך לתהליך, אנו מאמינים שתהיה כל-כך טוב עד שתצליח בעצמך להשתלב בעבודה איכותית בחברה שתתאים לך.

כן. אנו מתחייבים להכשרה איכותית עם מעטפת מקצועית, כלכלית, לימודית ואישית. כדי להגיע לאפקטיביות מירבית של התכנית, תלמיד התכנית מתחייב לנוכחות ולמידה משמעותית במהלך שעות ההכשרה, למידה ועבודה עצמית לאחר שעות ההכשרה כפי שיקבע על ידי מנחי ההכשרה וקשר שוטף עם צוות התכנית.
ההתחיבות מבוססת על אמון מלא באיכות התכנית, במומחיות הצוות ובמסוגלות הגבוהה של המועמדים שנבחרו לתכנית. כאן תוכלו לקרוא את טופס ההתחייבות המלא עליו חותמים בהרשמה לתכנית.

טופס התחייבות לתכנית MeGo

קיימות תוכניות להשלמת לימודי טכנאי לתואר ראשון B.A.

כל תוכנית ההכשרה פותחה על ידי צוות חרדי עבור משתתפים חרדים. כמוה גם המעטפת – הסמינרים הלימודיים, התכנים, הפעילויות וההווי, נערכים הבהתאמה מושלמת למגזר החרדי. הלימודים בתכנית מיועדים למי שקיבל היתר מרבותיו.

בשמחה! אם מסיבה כלשהי לא התקבלת לתכנית מיגו, באפשרותך לפנות שוב במחזור מיון מאוחר יותר.

אנחנו מבקשים להזמין את כלל המכללות הטכנולוגיות בישראל שלהן היכולות והתשתיות הנדרשות להציע מידע הנדרש להפעלת תכנית הלימודים בתוכנית MeGo להכשרת גברים חרדים להייטק במסלול הנדסאי/טכנאי תוכנה המוכר ע"י המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית (מה"ט).

תוכנית MeGo היא תוכנית חדשנית להכשרת גברים חרדים למקצועות ההייטק ששמה לה למטרה להוביל לפריצת דרך בנושא שילוב גברים חרדים בהייטק. התוכנית המופעלת על ידי קמ"ח – קידום מקצועי חרדי (ע"ר) בשיתוף חברות ההייטק המובילות, קרנות פילנתרופיות וארגונים נוספים במטרה להכשיר גברים חרדים שישתלבו במשרות פיתוח בחברות ההייטק.

לצפיה בקול קורא לחץ כאן